مقاله : اسلام شناسی-ارتباط با جن

مقاله : اسلام شناسی-ارتباط با جن

پرسش:

خوب چرا كمك گرفتن از مخلوقات خدا مثل جن گناه دارد.همينطور كه ما از انسان هاي خوب كمك ميگيريم ميتونيم از اجنه هم كمك بگيريم.چرا نهي شده.؟

پاسخ:

سلام عليكم.
كمك گرفتن از شياطين، مقدّمه اي است براي افتادن در دام آنها. و اغلب مرتبطين با جنّ، در حقيقت با شياطين جنّي ارتباط دارند؛ اگر چه ممكن است آن شياطين، خودشان را مؤمن معرّفي كنند. شياطين جنّي، ابتدا خود را جنّ مؤمن معرّفي نموده و با شخص، دوستي مي كنند؛ و طوري وانمود مي كنند كه انگار تحت تسخير او هستند؛ امّا در واقع خودشان در حال تسخير آن فرد مي باشند. وقتي كه كاملاً سوارش شدند، آنگاه ممكن است به او بگويند كه شيطان هستند؛ كه آن موقع هم ديگر دير شده است. چون وقتي مهار شخص را در اختيار گرفتند، ديگر به اين راحتي ها نمي تواند از دستشان فرار كند.
شياطين جنّي، تعدادشان بسيار بسيار بيش از انسانهاست؛ كه اغلبشان هم در بين انسانها هستند؛ در حالي كه جنّهاي مؤمن، چندان تمايلي به حضور در بين انسانها ندارند. با اين اوصاف، داخل شدن در قفس شيران، امنيّتش بيشتر از ارتباط با جنّهاست. كدام عاقلي، بدون تدابير امنيّتي كافي، وارد قفس شيران مي شود؟!
بلي اگر كسي به درجه اي از عرفان رسيده كه جزء مخلصين شده و ديگر شياطين نمي توانند او را گمراه كنند، آزاد است كه از جنّها كمك بگيرد. چنين كسي اوّلاً جنّ مؤمن را از شياطين جنّي (جنّهاي كافر) تشخيص مي دهد. ثانياً قدرت اين را دارد كه حتّي شياطين را هم مطيع خود كند، همان گونه كه حضرت سليمان(ع)، شياطين جنّي را مقهور خود كرده بود و از آنها كار مي كشيد. امّا افراد غير مخلص، اگر با شياطين جنّي مرتبط شوند، به احتمال قريب به يقين، مغلوب خواهند شد. البته در ابتداي كار، شياطين طوري رفتار مي كنند كه شخص، احساس مغلوبيّت نكند.

آمار این صفحه: بازدید امروز:۱ بازدید کل: ۸۲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *