چند سخن اخلاقی از بیانات علامه حسن‌زاده

موضوعات: احترام، تربیت، امام حسین

علامه حسن زاده
علامه حسن زاده

علامه حسن زاده آملی-دعا برای عموم و عدم بخل ورزی در سر سفره الهی(احترام به خانواده و انسانها)

دانلود:   احترامعلامه حسن زاده

موضوع:  علامه حسن زاده آملی-عظمت شهادت امام حسین و یاران ایشان و تاثیر تربیتی آن

دانلود:   امام حسین (علیه السلام)علامه حسن زاده

موضوع:  علامه حسن زاده آملی-تعلیم و تربیت در اسلام

دانلود:   تربیتعلامه حسن زاده

آمار این صفحه: بازدید امروز:۱ بازدید کل: ۱,۸۵۸

یک فکر در “چند سخن اخلاقی از بیانات علامه حسن‌زاده”

 1. باسلام، بسیار خوشنود شدم که همچین سایتی طراحی شده، در دورانی که دروس دانشگاهی بر امثال بنده فشار آورده و فهمیده ایم که نه به درد دنیا یمان میخورد و نه آخرت، پی برده ایم که باید در محضر اساتید اسلام زانو زده و از صفر علم بیاموزیم؛ متاسفانه در این ۱۸ سال درس خواندن فقط توانستم بفهمم که علم بنده تا حدودی لا ینفع بوده، و همین علوم را نیز اساسی و پایه دار فرا نگرفته ام، متاسفانه زمانی فهمیده ام که سخت درگیر پایان نامه ارشد شده وفرصتی هم ندارم و بعداز آن هم هنگام ورود به اجتماع و سربازی و زندگی روز مره دنیوی است. و دنیا برای باقی وقت و جوانی ما نقشه ها در سر دارد. شرمنده از اینکه اینطور میپرسم ولی آیا میشود در این شرایط هم استاد گرفت و در اوقات کم فراغت، دروس علم اسلامی خواند و بعداز آن پا به عرفان عملی گذاشت؟ بسیار شنیده ام که برای پیمودن مسیر استاد لازم است آیا برای امثال بنده هم اساتیدی هست که در فضای مجازی با آنها رابطه داشته باشیم. یا استاد حتما باید دیده شده و درددل کند؟
  خدا به شما خیر بدهد.

  1. سلام و رحمت الله برادر عزیز
   مطالبی که فرمودید درد دل خیلی از ماهاست.
   قطعا من کوچک تر از آنم که بتوانم جواب کاملی به سوال شما بدهم، اما چند نکته‌ی بدیهی و یقینی را از اساتید خدمتتان عرض میکنم.
   بی شک بالا بردن معرفت دینی وآگاهی مقدمه‌ی لازم و ضروری برای طی مسیر است. معرفت باعث میشود از گناهان دوری کنیم و مبداء میل و علایقمان تغییر دهیم و به بهترین سمت متمایل کنیم.
   افراد بسیاری رادیدم که با تمرکز بر معارف دینی درمدت بسیار کمی تغییرات شگفت انگیزی کرده‌اند. (مثلا موردی با گوش دادن مداوم سخنرانی، در چند ماه)
   درمورد استاد باید بگویم همه باید دنبال معارف دینی باشند در جلسات عمومی و تخصصی شرکت کنند و وقتی به مرحله‌ای رسیدند که نیاز به استاد خاص داشته باشند، خدا خودش دستگیری میکند و استاد خودش پیدا میشود… به هر حال ما باید وظیمون را انجام بدهیم و به مسلمات و محکمات تا جایی که میتونیم عمل کنیم…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *